ایران فیلر

رفع سلولیت

سلولیت، درواقع به حالت به وجود آمده بر روی پوست گفته می‌‌شود که به واسطه آن برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌هایی بر سطح پوست ظاهر می‌شود. سلولیت به تجمع بد شکل چربی‌هایی گفته می‌شود که در سوخت و ساز آنها اختلال به وجود آمده است. این چربی‌ها به همراه برخی مواد سمی در زیر پوست رسوب می‌کنند.

پوست زنان، چون نازک‌تر و با قابلیت ارتجاعی ضعیف‌تری نسبت به مردان (با پوست ضخیم) است، بنابراین بیشتر مستعد سلولیت است.

دلایل بروز سلولیت

بروز سلولیت، در اثر بزرگ شدن و گسترش یافتن بافت‌های چربی زیر پوست است؛ به این صورت که بافت چربی حجم بیشتری پیدا می‌کند، پوست را کشیده و به سمت بالا فشار می‌دهد، اما از طرف دیگر، رشته‌هایی که پوست را بر سر جایش نگه می‌دارند (رشته‌های فیبروزی یا سپتا) ، مانع از از جابه‌جایی سطح پوست می‌شوند و در نتیجه، سطح پوست دارای ناهمواری‌ می‌شود.

سلولیت
سلولیت

سلولیت در ابتدا شاید چندان آشکار نباشد، اما به مرور زمان و با افزایش سن، پوست نازک‌تر شده و این عارضه نمایان تر می شود. باید توجه داشت که افزایش سن تنها عامل موثر در بروز سلولیت نیست؛ عوامل دیگری نیز در بروز این معضل دخیل هستند. همچون:

  • مصرف زیاد مواد نشاسته‌ای و قندی
  • کاهش متابولیسم بدن
  • افزایش ناگهانی وزن
  • ژنتیک
  • حاملگی
  • رژیم غذایی نامناسب
  • تغییرات هورمونی
  • ورزش نکردن
  • کم آبی

انواع سلولیت

سلولیت سفت

این نوع سلولیت بیشتر در ناحیه ران‌ها و باسن دیده می‌شود که به عضلات چسبیده و حجمی قطور دارد؛ با فشار دادن آن ناحیه فرد احساس درد می‌کند و به دلیل محکم بودن این بافت، به راحتی نمی‌توان آنرا رفع کرد.

سلولیت شل

 این نوع سلولیت بر اثر چاق و لاغر شدن ناگهانی بوجود می‌آید و با حرکت بدن سلولیت نیز حرکت می‌کند که ظاهری نامطلوب به همراه دارد.

روش های  پزشکی درمان سلولیت

درمان سلولیت، بسته به نوع آن متفاوت خواهد بود. پیدا کردن بهترین نوع درمان، خودش روندی جداگانه دارد و باید زیر نظر پزشک متخصص صورت گیرد.

اکثر درمان‌های معرفی شده برای سلولیت، هر کدام برای هدف خاصی تجویز می‌شوند؛ مثلا بیشترشان برای از بین بردن نشانه‌های ظاهری این عارضه است. از درمان‌های رایج سلولیت، می‌توان موارد زیر را نام برد:

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یک روش غیرتهاجمی است که سلولیت را با انجماد سلولهای چربی زیر پوست از بین می برد. با این روش سلولهای چربی شکسته شده و توسط بدن جذب میشود. انجام مکرر این روش برای حصول نتیجه نیاز است و نتیجه پس از ۳ تا ۴ ماه قابل مشاهده است.

سابسیژن

در سابسیژن از یک سوزن برای شکستن رشته‌های بافت همبند فیبری و جداسازی سلول‌های چربی از پوست استفاده میشود. نتیجه این روش بعد از گذشت چند روز قابل مشاهده است و معمولا تا دو سال ادامه میابد.

الکترولیپولیز

تحریک الکتریکی در چربی‌های جمع‌شده، سرعت جریان خون را آسان کرده و به دفع سلول‌های زائد چربی از بافت‌ها کمک می‌کند.

اولتراسوند

اولتراسوند یک روش غیر تهاجمی است که از امواج فوق صوت برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلولیت در ناحیه شکم و ران ها استفاده می کند. نتیجه پس از ۲ یا ۳ ماه قابل مشاهده است.

کربوکسی تراپی

در این روش دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق شده و باعث افزایش جریان خون در آن ناحیه می شود. افزایش جریان خون به کاهش ظاهری سلولیت ها کمک می کند. از عوارض این روش احساس ناراحتی و کبودی موقت است.

آر اف فرکشنال

 آر اف فرکشنال روشی غیر تهاجمی است که با اثرگذاری و انتقال انرژی لیزری بر لایه میانی پوست، به رفع سلولیت می‌پردازد.

پیشگیری از سلولیت

سلولیت یا همان فرورفتگی‌های پوست که در اثر تجمع چربی ظاهر می‌شوند، شیوع بالایی در زنان دارد. این ناهمواری‌ها حتی ممکن است در افرادی که تناسب وزن دارند و اندام چاقی ندارند هم دیده شود. بهترین راه برای پیشگیری و بهبود سلولیت، ورزش منظم و رژیم غذایی کم چرب و سرشار از فیبر است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.