ایران فیلر

رفع غبغب

غبغب  (double chin)همان چربی یا پوست اضافه و آویزان زیر گردن است که پوست را از حالت طبیعی و منسجم آن خارج می‌کند. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم، غبغب چربي اضافه‌ایست كه در زير چانه و در قسمت بالاي گردن جمع می‌شود عارضه بسيار متداولي است كه افراد را با هر نوع تيپ بدني از جمله كساني كه داراي اندام متناسبي هستند را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

علل ایجاد غبغب

علل مختلفی در ایجاد غبغب نقش دارند که از میان آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عوامل ارثی و ژنتیکی
  • افزایش سن
  • ضعیف شدن عضلات صورت
  • کم کاری تیروئید
  • کمبود ویتامین و پروتئین در بدن
  • چاقی

روش های درمان و رفع غبغب

رفع غبغب
رفع غبغب

 مهم نيست كه چه چیزی موجب بروز غبغب می‌شود. راه‌های بسياري براي درمان و رفع غبغب وجود دارد. برخی از اين درمان‌های زيبايي را برای شما شرح خواهیم داد:

لیپوساکشن

لیپوساکشن گردن (جراحی غبغب) یک روش مناسب برای از بین بردن غبغب به صورت فوری است که در آن چربی‌های اضافی همراه با کمی از پوست اضافی روی آن برداشته می‌شود. جراح در هنگام لیپوساکشن به وسیله یک لوله کوچک که به آن کانولا گفته می‌شود و یک دستگاه مکنده، چربی های ناحیه ی غبغب را خارج می کند. این فرایند حدود یک ساعت انجام می‌شود و بیشتر بیماران می‌توانند چند روز پس از عمل به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.

لیپوساکشن-غبغب
لیپوساکشن-غبغب

لیزر لیپولیز (اسمارت لیپو)

این روش با روش معمول لیپوساکشن فرق می‌کند. در روش اسمارت‌لیپو چربی‌های ناحیه‌ی غبغب با ساکشن بیرون کشیده نمی‌شوند بلکه به کمک دستگاه لیزر ذوب میشوند. اسمارت‌لیپو (یا لیزر لیپولیز) باعث جمع شدن پوست و رفع افتادگی آن می شود و این کار را با گرم کردن لایه‌ی درمیس پوست انجام می‌دهد. مهمترین مزیت روش لیزر لیپولیز این است که کمترین جای زخم را روی پوست بر جا می‌گذارد چرا که در این روش تنها یک برش یک میلی‌متری در پوست ایجاد می‌شود.

هایفوتراپی

هایفوتراپی با عبور دادن پرتوهای اولتراسوند متمرکز و با شدت بالا از پوست موجب رفع غبغب می شود. هایفو آسیبی کنترل شده را به لایه‌های داخلی و عمقی‌تر پوست وارد می‌کند. بافت‌های شل و افتاده در واکنش به این آسیب‌دیدگی و در اثر متلاشی شدن لایه چربی زیرپوستی سفت و منقبض می‌شوند و به دلیل تحریک تولید کلاژن باعث جوانسازی صورت نیز می‌شود. هایفو درمانی بسیار ایمن و با دوران بهبود بسیار کوتاه است که کوچکترین آسیبی به لایه‌های فوقانی درم و اپیدرم وارد نمی‌کند.

مزوتراپی

در روش مزوتراپی چندین تزریق صورت می گیرد تا چربی اضافه ناحیه غبغب به ذرات کوچکتری شکسته شود. به فرایند شکستن چربی بدن، لیپولیز گفته می‌شود. این روش کاهش چربی موضعی با تزریق محلول های مزوتراپی حلال چربی صورت می گیرد. در طول درمان محلول مزوتراپی مستقیماً به لایه های چربی و بافت همبند تزریق میشود. تزریق معمولا بدون درد است داروی تزریق شده یک واکنش شیمیایی یا فیزیولوژی در بدن ایجاد می کند؛ تا دیواره سلول چربی را سفت کند و ناحیه چربی سوزی را بشکند. مزایای هر بار تزریق را در هر سه هفته می‌توان مشاهده کرد. از این روش به صورت ترکیبی با لیپوساکشن استفاده می کنند.

اولتراسوند کویتیشن

دستگاه اولتراساوند کویتیشن (Ultrasound Quotation) از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می کند و با تابش به سلول های چربی باعث از بین رفتن بافت چربی در ناحیه غبغب می شود. این امواج سلول های چربی را متلاشی می کند. یکی از مزایای این روش، مشاهده نتیجه بلافاصله بعد از درمان است اما نتیجه نهایی چند روز زمان می برد.

لیفت غبغب با نخ های PDO

ليفت با نخ های (PDO) تأثیر بسزايي در رفع افتادگي پوست دارد. براي داشتن ظاهري جوان‌تر و پوستي سفت‌تر می‌توان از ليفت با نخ براي جمع كردن قسمت‌های شل شده مختلف در صورت، گردن و يا چربی‌های مقاوم غبغب استفاده نمود. نخ‌ها درست در زير پوست منطقه موردنظر قرار می گیرند تا با كمك به توليد كلاژن، پوست سفت شود و نتايج آن ماندگاری بیشتری داشته باشند .

در این مقاله به طور مختصر با علل ایجاد غبغب و راه های درمان آن آشنا شدیم و به شیوه های مختلف رفع غبغب پرداختیم. لازم به ذکر است که انتخاب دکتر پوست تاثیر بسزایی در نتیجه درمان دارد. امیدواریم با خواند این مطلب آگاهی لازم در خصوص درمان غبغب را به دست آورده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.