ایران فیلر

پلاژن تراپی با استفاده از دستگاه پلاژن ساخت شرکت لومینس انجام می شود و یکی از روش های جوانساز و روشن کننده پوست به شمار می رود. پلاژن تراپی تلفیقی از3 نوع درمان پوستی است که شامل جوانسازی پوست به صورت عمیق، اکسیژن رسانی طبیعی پوست و لایه برداری پوستی می  باشد.

سه عنصر لازم برای سلامت و جوانی پوست عبارت اند از کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید که در صورت فقدان و یا کم شدن این سه عنصر پوست دچار افتادگی، چین و چروک و شلی می شود و به راحتی بر روی پوست خطوط و چین ایجاد می شود اما به وسیله ی پلاژن تراپی این مشکل حل شده است.

دستگاه پلاژن

پلاژن تراپی‌ فرایندی است که با استفاده از دستگاه پلاژن اجرا می‌شود و فرایند پلاژن تراپی از جمله فرایند‌های غیرتهاجمی زیبایی درمانی و مناسب برای صورت است. صنایع لومینس با آغازِ تولید دستگاه‌های پلاژن از سال ۲۰۰۶ به بعد، آغازگر نسل جدیدی از فرایند‌های پاکسازی و جوانسازی پوست با نام پلاژن تراپی در صنعت زیبایی شد. از آنجایی که این دستگاه از جمله دستگاه‌های زیبایی – درمانی محسوب می‌شود، برای گرفتن تاییدیه FDA و دیگر تاییدیه‌های ارائه شده توسط سازمان‌های بهداشتی اروپا و آمریکا، از جوانب متفاوتی مورد بررسی قرار گرفت است.

دستگاه پلاژن 3 هندپیس
دستگاه پلاژن 3 هندپیس

دستگاه پلاژن دارای دو مدل سه هندپیس و دو هندپیس می باشد. هندپیس ها به اصطلاح بازوهایی هستند که در زمینه جوانسازی و زیبا سازی پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه پلاژن دو هندپیس دارای ۲ هندپیس اکسیژنو و RF سه قطبی می باشد. دستگاه پلاژن سه هندپیس دارای هندپیس اولتراسوند (فراصوت) نیز می باشد.

هندپیس اولترا سوند

 این هندپیس با استفاده از امواج صوتی فرکانس پایینِ پر سرعت در پلاژن تراپی استفاده می‌شود و باعث ایجاد ارتعاشات یا بسامد‌های لرزشی قدرتمندی در میان سلول‌های مستقر در بافت پوست می‌شود و با تحریک مکانیزم طبیعی ترمیم، موجب ترمیم  بافت پوست ناحیه مورد درمان می شود. این ارتعاشات لرزشی تاثیرات بهبود‌ دهنده‌ای روی پوست به جا می‌گذارند و پاکسازی و لایه‌ برداری پوست زیباجو را به ارمغان می‌آورند.

هندپیس RF سه قطبی

RF سه قطبی (فرکانس رادیویی) یک تکنولوژی انحصاری است که در دستگاه پلاژن مورد استفاده قرار می گیرد و توسط کمپانی پلاژن در دستگاه های پلاژن سه هندپیس مورد استفاده قرار گرفته است. این هندپیس از مزایای اصلی رادیو فرکانسی یا همان RF بهره می برد در ضمن بهتر از RF های تک قطبی و دوقطبی عمل می کند. فرایند درمانی RF سه قطبی بعد از اولین جلسه درمانی نتایج شگفت انگیزی به روی صورت ایجاد می کند.

هندپیس اکسیژنو

هندپیس اکسیژنو در دستگاه پلاژن فرایندی را پیاده سازی می کند که به آن فرایند اکسیژنو نیز می گویند. فرایند آکسی‌جینیو (OxyGeneo)، تکنولوژی نوآورانه‌ای است که به جهت لایه‌برداری سلول‌های مرده سطحیِ پوست در پلاژن تراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فرایند با هدف ارتقای سطح اکسیژن موجود در بافت پوست و هم‌جوشی (infusion) بافت پوست با مواد مغذی مورد نیاز برای ارتقای سطح کیفیِ بافت پوست صورت انجام می‌شود.

تنها تفاوت اصلی دستگاه پلاژن دو و سه هندپیس در هندپیس اولتراسوند می باشد که به نحوی می توان گفت این دستگاه را به دستگاهی قوی تر و بهتر تبدیل کرده است.

دستگاه پلاژن تراپی

دستگاه های پلاژن تنها مواد مصرفی ضروری که دارد کیت های آن ها هستند که با نام های کیت های جوانسازی (NeoRevive) و کیت روشن ساز ( NeoBright) شناخته می شوند. هر دوی این کیت شامل قرص ها ( اصطلاحا به آن کپسوژن گفته می شود) و ژل مخصوص خود هستند. در هر کیت هم ۶ عدد قرص و ۶ عدد ژل وجود دارد.

کیت جوانسازی

مزایای مهم کیت جوانساز (نئوریوایو) کاهش و رفع چین و چروک، کاهش و رفع منافذ باز پوستی ،کاهش خطوط ریز پوست، آبرسانی و تغذیه پوست است که با استفاده از هندپیس اکسیژنو انجام می شود. این کیت جهت لایه برداری لایه شاخی پوست ( اپیدرم) به کار برده می شود.

کیت روشن ساز

این کیت نیز مانند کیت جوانسازی همراه قرص و ژل مخصوص خود می باشد و کار اصلی آن روشن سازی پوست تا چند درجه بیشتر از حالت فعلی می باشد و باعث کاهش رنگدانه های پوستی می شود. کیت نئو برایت نیز با استفاده از هندپیس اکسیژنو مورد استفاده قرار می گیرد و پوست را لایه برداری می کند و باعث اکسیژن رسانی هر چه بیشتر به سطح پوست می شود و جریان گردش خون را افزایش می دهد . ژل نئوبرایت حاوی هیالورونیک اسید و آزلائیک اسید می باشد که پوست را با قدرت بالایی آبرسانی و هیدراته می کند. همچنین این کیت حاوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین های مغذی پوست می باشد که باعث متعادل سازی پوست و درخشندگی بی نظیر پوست می شوند.

از استانداردهای رعایت شده در دستگاه پلاژن و فرایند پلاژن تراپی می‌توان به استفاده از سری‌های یک بار مصرف و استفاده از تکنولوژی‌های نوینِ غیرتهاجمی و بدون نیاز به ایجاد حتی یک سوراخ در بافت پوست اشاره کرد. این سَری‌های یک‌بار مصرف در هر بار استفاده و طی کردن روند سه مرحله‌ای پلاژن تراپی تعویض می‌شوند و سری‌های کاملا نو و استفاده نشده روی دستگاه قرار می‌گیرند.

چگونگی عملکرد پلاژن تراپی

دستگاه پلاژن، با استفاده از سوزن های بسیار کوچک امواج رادیویی بی خطر و سیستم دینامیکی عمل می کند. بدین شکل که به وسیله ی گرم کردن پوست صورت توسط طول موج های رادیویی و کوتاه کردن فیبرهای کلاژنی، پوست صورت سفت تر و خوش فرم تر از قبل خواهد شد.

دستگاه پلاژن صورت به روش انرژی ولودرم هیبریدی یک تزریق بسیار سریع و ریز توسط طول موج های رادیویی در پوست ایجاد کند. در این روش تزریقی هیچ گونه دردی وجود ندارد و به وسیله ی سوزن های بسیار ریز و توسط طول موج رادیویی صورت می گیرد.

در استفاده از فرایند پلاژن تراپی برای صورت، مکانیزم کلی از سه فاز (سه مرحله) تشکیل شده که “پاکسازی و ماساژ صورت”، “آبرسانی و اکسیژن‌رسانی” و “تقویت و جوانسازی” را در بر می‌گیرد.

از فواید استفاده از دستگاه پلاژن می توان به بالا بردن سطح کلاژن پوست اشاره کرد. این دستگاه به پوست شما کمک می کند که کلاژن سازی را به خوبی انجام دهد. همچنین با آن می توانید به استحکام و جوانسازی پوست خود اقدام نمایید. در بسیاری از موارد بهبود انواع آکنه، کاهش چین و چروک صورت به وسیله این دستگاه صورت می گیرد.

کاربرد‌های زیبایی و درمانی پلاژن تراپی

 • بهبود بافت و خطوط ریز پوست
 • بازسازی و روشن کنندگی پوست
 • کاهش منافذ باز پوست
 • کمک به حفظ رطوبت پوست
 • اکسیژن‌رسانی پوست صورت
 • زدودن آلودگی‌های محیطی و چربی
 • رفع و درمان جوش‌، جای جوش، زخم و آکنه
 • کاهش چربی اضافی پوست
 • بهبود گردش خون و رفع سلولیت
 • کاهش چربی های اشباع شده و مقاوم در نقاط مختلف بدن

موارد منع استفاده از دستگاه پلاژن

 • پوست های حساس
 • آکنه فعال
 • بانوان باردار
 • بانوان شیرده

مراقبت های پس از پلاژن تراپی

پس انجام مراحل پلاژن تراپی به علت آنکه پوست حساس تر شده است، نباید در معرض مستقیم آفتاب و دماهای  بالا مانند سونا و حمام داغ قرار بگیرد. از کرم های ضد آفتاب مخصوص (SPF+50) و با تجویز پزشک استفاده نمایید. از کمپرس سرد بپرهیزید زیرا روند درمان پلاژن با استفاده از گرما و حرارت انجام می پذیرد و سرما سبب تداخل در کلاژن سازی می شود. پس از پلاژن تراپی ممکن است علائم خفیفی همچون سرخی پوست به وجود بیاید که پس از ۲ الی ۳ روز رفع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.