ایران فیلر

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال (Temporal Lift) فرایندی است که به‌منظور لیفت شقیقه و بالا بردن ابروها و زیباتر کردن حالت چشم ها انجام می‌شود.

با بالا رفتن سن چربی‌های زیر پوست دچار تحلیل می‌شود و دیگر پوست نمی‌تواند مانند سابق خاصیت کشسانی و ارتجاعی خود را حفظ کند و دچار افتادگی می شود. ممکن است بسیاری از افراد جوان نیز متقاضی برای چنین عمل زیبایی باشند زیرا از ظاهر افتاده چشم و ابروی خود رضایت ندارند. با انجام لیفت شقیقه علاوه بر لیفت ابروها می‌توان چروک‌های پنجه کلاغی را نیز از بین برد و فرم چشم‌ها را زیباتر کرد.

انواع روش های لیفت شقیقه

برای انجام لیفت شقیقه می‌توان از روش‌های جراحی (تهاجمی) یا بدون جراحی (غیر تهاجمی) استفاده کرد. این روش‌ها معمولا ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت‌ بخشی را برای زیباجو ایجاد می‌کنند. روش‌های بدون جراحی عمدتا نیازی به دوره نقاهت نداشته و شما بلافاصله پس از لیفت می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.

لیفت شقیقه با نخ

این روش که یکی از روش‌های غیر تهاجمی است، با استفاده از نخ‌های PDO مدل کاگ (خاردار) انجام می‌شود. این نخ‌ها از جنس نخ‌های بخیه قابل‌جذب هستند که پس از حدود 2 یا 3 سال جذب پوست می‌شوند. بنابراین باید گفت که اثرات لیفت شقیقه با نخ بین 2 تا 3 سال ماندگار خواهد بود. لیفتینگ شقیقه با نخ روشی تقریبا بدون درد است. در این روش نخ به عنوان قلاب عمل کرده و لایه‌های زیرین پوست را به بالا می‌کشد پوست را لیفت می کند. نتایج در این روش بلافاصله قابل مشاهده است.

لیفت شقیقه با نخ
لیفت شقیقه با نخ

لیفت شقیقه با تزریق

تزریق ژل هیالورونیک اسید

لیفت شقیقه با تزریق ژل یک روش ایمن در عمل زیبایی محسوب می‌شود. اما به دلیل میزان عروق و رگ‌ها در قسمت شقیقه یکی از سخت‌ترین ناحیه‌ها برای تزریق ژل است. در این روش عموما از ژل‌های حاوی اسید هیالورونیک استفاده می‌شود. تزریق ژل می‌توان با پر کردن ناحیه شقیقه و حجم دادن به آن موجب لیفت شقیقه شود. ماندگاری این روش معمولا یک سال است.

لیفت شقیقه با ژل
لیفت شقیقه با ژل

تزریق بوتاکس

در این روش، بین دو ابرو و همچنین محل شقیقه، توسط پزشک مقداری بوتاکس تزریق می‌شود. در این صورت ماهیچه‌های بالای پیشانی، گوشه ابروها را به سمت بالا کشیده، فرم چشم ها را زیباتر کرده و پوست را صاف می‌کند.

لیفت شقیقه با بوتاکس
لیفت شقیقه با بوتاکس

لیفت شقیقه با پلاسما جت

لیفت شقیقه با پلاسما جت روشی بسیار کم تهاجم است. دستگاه پلاسما جت روی پوست قرار می‌گیرد و باعث تحریک بافت‌ها می‌شود. انرژی پلاسما تشکیل کلاژن و فیبرهای الاستین را تحریک می‌کند. در این روش با استفاده از دستگاه پلاسما جت نقاط ریزی در پوست ایجاد شده و لایه سطحی پوست سوزانده می‌شود. پس از لیفت شقیقه با پلکسر جای زخمی روی چهره شما باقی نمی‌ماند. نتایج لیفت با این روش حدود یک هفته پس از عمل مشاهده می‌شود.

لیفت شقیقه با پلاسما جت
لیفت شقیقه با پلاسما جت

لیفت شقیقه با عمل جراحی (تمپروپلاستی)

برای لیفت تمپورال، در ناحیه شقیقه یا تِمپِل (Temple) برش کوچکی ایجاد می‌شود و از محل آن، پوست و یا لایه‌های زیرین پوست آنقدر کشیده می‌شود تا چین و چروک گوشه چشم از بین برود، گوشه ابرو بالاتر بیاید و در صورت و ابروها یک تقارن ایجاد شود.

جراحی لیفت شقیقه
جراحی لیفت شقیقه

عمل لیفت شقیقه به دو روش انجام میگیرد:

در لیفت شقیقه با روش SMAS (Superficial Musculoaponeurotic System) لایه سطحی عضله زیر پوست کشیده می‌شود.

در لیفت شقیقه با روش MACS (Minimal Access Cranial Suspension) لایه ساب پریوستئال و عمیق زیر پوست کشیده می‌شود.

عوارض جراحی لیفت شقیقه

  • وجود بی حسی در ناحیه پیشانی بعد از جراحی وجود دارد که پس از مدتی برطرف می شود.
  • تا چند روز بعد از جراحی لیفت شقیقه التهاب ها بر پوست باقی می‌مانند.
  • دردهایی در محل شقیقه بعد از جراحی بوجود می‌آیند که با مصرف مسکن قابل کنترل هستند.

مزایای جراحی لیفت شقیقه

  • جوانسازی به همراه زیبا و شاداب‌تر کردن چهره
  • بالا بردن و کشیدگی ابروها بدون جراحی لیفت ابرو
  • سرعت بسیار بالا در نتیجه
  • کشیدگی بیشتر چشم ها

لیفت، روشی موثر و با ماندگاری بالا برای رفع افتادگی پوست شقیقه و گوشه‌ ابرو و همچنین رفع چروک پنجه کلاغی گوشه چشم است. بهترین کار برای تصمیم‌گیری در مورد انجام دادن یا ندادن لیفت شقیقه، مشورت با پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است؛ چرا که هم از نظر دانش پزشکی و مهارت جراحی در سطح بالایی قرار دارد و هم به دلیل تجربه بیشتر در انجام عمل‌های زیبایی، توصیه‌های بهتری برای شخص شما خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.