ایران فیلر

لیزر فرکشنال کربن دی اکسید بدون شک کاملترین ابزار برای جوانسازی پوست صورت است که می تواند در عمق و شدتهای مختلف استفاده شود. فناوری فرکنشال یکی از پرکاربردترین روشهای لایه برداری پوست است. لیزر دی اکسید کربن یک روش لایه برداری غیر تهاجمی است. این روش نسبت به دیگر روش‌های جوانسازی پوست مانند درم آبریژن یا لایه برداری شیمیایی، اثرات مشخص‌تر و دوره نقاهت کوتاه‌تری دارد.

روش کار لیزر فرکشنال CO2

با کمک لیزر CO2 فرکشنال می‌توان لایه‌برداری پوست را انجام داد و آسیب‌های پوستی را در ناحیه صورت، گردن، شانه‌ها و دست‌ها، ترمیم و درمان کرد. لایه ­برداری فرکشنال شامل انتشار پرتوهای کوچک انرژی لیزر است که به شکل ستون های حرارتی تا لایه ی درم (لایه ی میانی پوست) نفوذ می کند. در این روش اشعه لیزر به صورت تصادفی به نواحی مختلف تابانده می‌شود که باعث بهبود سریع بافت و احساس درد بسیار کمی می شود. این میکرو ستونهای حرارتی با رسیدن به لایه های زیرین پوست و تحریک کلاژن سازی، لایه درم را نه تنها در سطح بلکه در عمق  نیز بازسازی می کنند.

عملکرد لیزر فرکشنال
عملکرد لیزر فرکشنال

نحوه انجام لیزر فرکشنال CO2

به طور کلی ابتدا پوست تمیز شده و در صورت نیاز از بی حسی موضعی استفاده می‌شود. سپس لیزر فرکشنال بر روی سطح ناحیه مورد نظر به صورت یک سری حرکات افقی و عمودی عبور می‌کند. با اثرگذاری لیزر سوراخ‌های میکروسکوپی زیادی بر روی پوست ایجاد می‌شود و فرآیند بازسازی و بهبود پوست را فعال می‌کند. این ویژگی باعث ایجاد پوستی سالم و جوانتر می‌شود.

انواع لیزر فرکشنال CO2

لیزر فرکشنال بر اساس اثر و عمق نفوذ به دو دسته فرسایشی و غیر فرسایشی تقسیم می شود.

لیزر فرکشنال فرسایشی به عمق های مختلف از سطح به داخل پوست نفوذ کرده و همزمان باعث لایه برداری پوست میشود.

لیزر فرکشنال غیر فرسایشی به طور مستقیم به لایه عمقی پوست نفوذ می کند، بدون اینکه سطح پوست را تحت تاثیر قرار دهد.

کاربرد های لیزر فرکشنال CO2

 • تحریک کلاژن سازی
 • لیفت و جوانسازی پوست
 • از بین بردن چروک‏ های ریز و جلوگیری از پیری پوست
 • رفع اسکار ناشی از زخم‏ ها، محل سوختگی، جراحی و جای جوش
 • کوچک کردن منافذ باز پوست
 • محو نمودن ترکهای پوستی
 • روشن کردن لکه­های تبره و ملاسما
 • از بین برن جای زخم پس از کاشت مو

تعداد جلسات لیزر فرکشنال CO2

بعد از اولین جلسه انجام لیزر فرکشنال تأثیر خوبی خواهید دید. با این حال، به نظر می رسد که بیشتر نتایج پس از انجام ۳ تا ۶ جلسه با فاصله هر ۳-۴ هفته از یکدیگر، به طرز چشمگیری قابل مشاهده هستند. بهبودهای ظاهری پوست شما تا شش ماه یا بیشتر ادامه خواهد داشت.

مراقبت ­های قبل از لیزر فرکشنال CO2

حداقل تا ۲ ماه قبل از جلسه‌ی درمانی باید از آفتاب مستقیم دوری کنید. عدم رعایت این توصیه می‌تواند موجب ایجاد لکه‌های دائمی شود.

لیزردرمانی می‌تواند در افرادی که سابقه‌ی تبخال زدن دارند، باعث فعال شدن ویروس و ایجاد تبخال شود. به همین علت داروهایی برای پیشگیری از این عارضه برای شما تجویز خواهد شد.

ممکن است به شما توصیه شود که تا ۴ هفته پیش از جلسه‌ی درمانی از رتینوئیدهای موضعی استفاده کنید.

مراقبت­ های بعد از لیزر فرکشنال CO2

بلافاصله بعد از جلسه درمانی ممکن است پوست شما متورم و قرمز باشد. پزشک پوست شما را با محلول ویژه‌ای می‌پوشاند و ممکن است نیاز به پانسمان داشته باشید.

کمی درد خواهید داشت که به خوبی با داروهای مسکن ساده و کمپرس سرد مدیریت می‌شود.

دوره‌ی نقاهت بین ۴ تا ۷ روز زمان می‌برد و بهتر است این مدت را در خانه باشید.

مزایای لیزر فرکشنال

 • کاربرد آسان
 • عوارض کم
 • هزینه مناسب
 • بهبود سریع

عوارض لیزر فرکشنال کربن دی اکسید

عوارض ليزر فركشنال معمولاً در درمان‌هاي شديد و تنظيمات بالاي دستگاه ايجاد مي‌شود. پس از انجام لیزر فرکشنال معمولاً تا چند روز پوسته ريزي وجود دارد كه طبيعي است. گاهي اوقات تورم به مدت چند روز در محل وجود دارد. استفاده از كيسه يخ بلافاصله پس از ليزر و سپس به طور متناوب، مي‌تواند اين عارضه را كمتر كند يا از بروز آن پيشگيري نماید. عارضه نادر ديگر ايجاد لك ناشي از التهاب است كه اغلب در پوست‌هاي سبزه اتفاق مي‌افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.