ایران فیلر

بلفاروپلاستی عمل جراحی زیبایی جهت برداشتن پوست و چربی اضافی در پلک بالا و پایین می باشد. این عمل جوانسازی امروزه بسیار رواج پیدا کرده است. چشم‌ها یکی از مهم‌ترین و زیبا‌ترین اعضای صورت به‌حساب می‌آیند؛ با‌ این‌حال، پوست اطراف چشم به دلیل ظرافت و نازکی این ناحیه، اولین قسمتی از صورت است که به‌دلیل افزایش سن، کشیده و چروک می‌شود. افزایش چربی اطراف چشم ممکن است در بالا و زیر پلک های شما باعث افتادن ابروها، افتادن لبه های بالایی و کیسه های زیر چشم بشود. در نتیجه چهره را غمگین و ناراحت و یا پیر تر از سن واقعی خود نشان دهد که این عارضه می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس شود.

بلفاروپلاستی پلک پایین
بلفاروپلاستی پلک پایین

با انجام عمل بلفاروپلاستی زیبایی و شادابی را می توانید دوباره به خود هدیه دهید. بلفاروپلاستی علاوه بر زیبایی با از بین بردن افتادگی پلاک موجب افزایش میدان دید نیز می شود.

قبل و بعد بلفاروپلاستی

نحوه عمل بلفاروپلاستی

در عمل بلفاروپلاستی پلک بالا، برای باقی نماندن جای برش روی پلک‌ها، جراح روی چین پلک برش می‌زند. بعد از برش نیز کلیه کیسه‌های چربی و پوست اضافی برداشته می‌شود و با کمک نخ مخصوص و نازک، محل برش بخیه می‌خورد.

بلفاروپلاستی پلک بالا
بلفاروپلاستی پلک بالا

در عمل بلفاروپلاستی پلک پایین، جراح در ناحیه پشت پلک تحتانی برشی زده، چربی‌های اضافی را برمی‌دارد یا آن‌ها را پخش می‌کند. برش‌های ایجاد شده در این جراحی، بسیار ظریف هستند و برای بخیه نیز از نخ بخیه جذب شونده یا چسب‌های پوستی استفاده می‌شود. بخیه‌‎های بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، اغلب ظرف یک هفته برداشته می‌شوند.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین در حدود شصت الی نود دقیقه انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن ندارد. نوع بیهوشی در عمل افتادگی پلک با کمک بی‌حسی موضعی یا با بیهوشی کامل است و فرد فقط چند ساعت تا موقع به‌هوش آمدن در بیمارستان بستری خواهد بود.

کاندیدای مناسب عمل بلفاروپلاستی

به طور کلی، کاندیداهای ایده‌آل برای بلفاروپلاستی شامل افرادی هستند که از افتادگی پلک‌های پایین رنج می‌برند که باعث افزایش میزان سفیدی چشم می‌شود و افرادی که دارای افتادگی پلک‌های بالایی ناشی از تجمع بافت چربی در زیر پوست هستند. همچنین، کیسه‌های زیر پلک‌های تحتانی را نیز می‌توان با بلفاروپلاستی اصلاح کرد.

مراقبت های قبل از عمل بلفاروپلاستی

 فرد به مدت یکی الی دو هفته قبل از جراحی باید از خوردن هر گونه مسکن و داروهای ضدانعقادی خودداری نماید؛ زیرا مصرف این گونه داروها خونریزی را افزایش داده و سبب بروز اختلال در عمل می‌شود. حتما قبل از جراحی، مصرف هر گونه دارویی را به اطلاع پزشک خود برسانید. در روز جراحی از استفاده از هر گونه مواد آرایشی بر روی پوست خودداری کرده و قبل از عمل، حتما صورت خود را کاملا تمیز کنید. یکی دیگر از مسائلی که لازم است قبل از عمل بلفاروپلاستی رعایت کنید، عدم استعمال دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی به مدت سه هفته قبل از جراحی است.

مراقبت های پس از بلفاروپلاستی

استفاده از کمپرس سرد پس از جراحی درمان کبودی را سرعت می‌بخشد.

پس از انجام جراحی با انجام فعالیت‌های سبک مثل راه رفتن به مدت کم، به بهبود زخم کمک کنید.

رعایت بهداشت یکی از موارد مهم برای جلوگیری از عوارض عمل بلفاروپلاستی است که از ایجاد عفونت در محل زخم نیز جلوگیری می‌کند.

بعد از عمل بلفاروپلاستی تا مدت زمان تعیین شده طبق صلاحدید پزشک از عینک آفتابی استفاده کنید.

عوارض عمل بلفاروپلاستی

عبارتند از:

  • عفونت و خونریزی
  • چشم‌های خشک و تحریک شده
  • تورم و کبودی
  • جای زخم قابل توجه
  • آسیب به عضلات چشم
  • عدم ایجاد تقارن در پلک ها
  • تاری دید موقت یا در مواردی نادر از دست دادن بینایی
  • خطرات مرتبط با جراحی از جمله واکنش به بیهوشی و لخته شدن خون

برای کاهش عوارض عمل بلفاروپلاستی، قبل از عمل جراحی باید مصرف وارفارین، آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن سدیم و هر دارو یا مکمل گیاهی دیگر مرتبط با افزایش خونریزی را متوقف کنید.

ممکن است پس از جراحی تا چند روز تاری دید داشته باشید که امری طبیعی است؛ اما در صورتی که زمان آن طولاتی شد حتما باید به پزشک اطلاع داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.