ایران فیلر

لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ روشی سریع و کم عارضه است که بدون نیاز به جراحی یا بیهوشی لک‌های پوستی را از بین می‌برد و هیچ آسیبی به بافت‌های پوست نمی‌رساند. این تکنیک برای درمان لک های پوست که در اثر افزایش سن ایجاده شده اند مناسب می باشد. این لیزر بیش از یک دهه مورد استفاده بوده و توانسته است به خوبی لک های تیره سطح پوست را درمان نماید. لیزر کیوسوییچ یکی از تکنیک ‏های موثر برای درمان لک های پوستی و پاک کردن تاتو می ‏باشد. لک ‏ها بر اثر عوامل مختلفی مانند تغییرات هورمونی، بالا رفتن سن، استفاده از برخی داروها، عوامل ذاتی، ژنتیکی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می‏ شوند.

کاربرد های لیزر کیوسوئیچ

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ

  • حذف و پاک کردن کامل تاتو و خالکوبی صورت و بدن
  • حذف خال های مادر زادی بدن و صورت
  • حذف لکهای پوستی و کبودی ، لکه های قهوه ای
  • حذف کک و مک پوست بدن و صورت
  • درمان کراتوز سبوریک
  • درمان لک‌های لنتیگو
  • بهبود ضایعات عروقی (تلانژکتازی)
قبل و بعد لیزر کیوسوئیچ

این دستگاه برای لک های پوستی که به ابعاد کوچک و بزرگ اما با تعداد کمی بر روی پوست شما وجود دارد کاربرد دارد و اگر پوست شما دارای تعداد زیادی از لکه های قهوه ای است بهتر است استفاده از دستگاه کیوسوئیچ را فراموش کنید زیرا پاسخ گوی لک های زیاد نیست.

روش کار لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ اشعه‌ای با طول موج معین (۱۰۶۴ نانومتر) است که با استفاده از دستگاه خاصی بر روی پوست تابانده می‌شود. این اشعه با نفوذ به لایه‌های پوست توسط رنگ‌دانه‌ها جذب می‌شود و همین موضوع باعث تغییر رنگ پوست و از بین بردن لک‌ها یا رنگ‌های مصنوعی موجود در پوست می‌شود.

بر خلاف پوینتر لیزرهای رایج که یک پرتو لیزر پیوسته ایجاد می کنند، لیزرهای کیوسوئیچ پالس های پرتو لیزری را ایجاد می کنند که تنها یک میلیاردم ثانیه (نانوثانیه) طول می کشد و بعد از مکث می تواند دوباره تابیده شود. از آنجایی که انرژی لیزر در زمان کوتاهی ساطع می شود، انرژی در پالس های بسیار قوی با طول موج 532 و 1064 نانومتر متمرکز می شود.

 پالس‌های کوتاه و قدرتمند از مزیت کلیدی برخوردارند.  این پالس ها به اندازه کافی قدرتمند هستند که می توانند با تابش بر روی سطح پوست ناحیه مورد نظر توسط رنگدانه های موجود در اپیدرم جذب شده و قطعات ریز جوهر یا رنگدانه ها را بشکنند، تولید کلاژن سازی را تحریک کنند یا قارچ ها را بکشند.

همه لیزرها قدرت کافی برای این کاربردها را ندارند، به همین دلیل است که لیزرهای کیوسوئیچ برای کارایی خود ارزشمند هستند.

همانطور که قبلا گفته شد لیزر کیوسوییچ ایده آل ترین لیزر برای رفع تاتو میباشد و مکانیسم آن تکه تکه کردن پیگمانها و ذرات جوهر تاتو به کمک امواج قوی نوری که در کسر بسیار کوچکی از ثانیه ساطع میشود می باشد این قطعات خرد شده و کوچک بتدریج توسط ماکروفاژها جذب و دفع میشوند و تاتوها کم کم کمرنگ میشوند.

طریقه دفع شدن این قطعات یا از طریق سیستم لنفاوی و یا از طریق لایه اپیدرمال پوست می باشد. سایز قطعات جوهر تاتو بین ده تا صد نانومتر و عموما در عمق 1.1 و 2.9 میلیمتر قرار گرفته اند. در حین انجام لیزر بخار و حبابهای داخل سلولی ایجاد میشود که سفید شدن ضایعه بعلت همین موضوع بوده و موقتی می باشد. صدای انفجاری کوتاهی که در حین لیزر ضایعه شنیده میشود مربوط به پدیده تخریب نوری ضایعه توسط لیزر می باشد.

مراقبت های قبل و بعد از انجام لیزر کیوسوئیچ

در جلسه مشاوره سابقه حساسیت های پوستی و داروهایی که مصرف میکنید، در مورد سابقه کلوئید (گوشت اضافه بعد از ترمیم زخم) و مشکلات پوستی خود را حتما با پزشک معالج در میان بگذارید.

از سولاریوم و حمام آفتاب قبل و بعد از لیزر استفاده نکنید و در روز انجام پروسیجر صورت کاملا تمیز و بدون آرایش باشد.

بعد از انجام لیزر از داروهای آنتی بیوتیک و پمادهای موضعی که پزشکتان تجویز میکند استفاده کنید، همچنین ممکن است کرم های ترمیم کننده  و ضدآفتاب تجویز شود که باید استفاده شود.

در مواردی که تاول های پوستی ایجاد شد از تحریک آنها خودداری کنید.

تعداد جلسات و مدت‌زمان ماندگاری لیزر کیوسوئیچ

معمولا تعیین تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان آسیب‌های پوست با لیزر کیوسوئیچ به تصمیم پزشک وابسته است. پزشک بسته به شرایط فردی بیمار، نوع خال یا خال‌کوبی و دیگر لک‌های پوستی، سطح درمان، نوع پوست، رنگ پوست و… جلسات مورد نیاز برای درمان را تعیین می‌کند. در حالت عمومی، تعداد جلسات موردنیاز برای لک‌های کمرنگ‌تر که در سطح کوچک‌تری قرار دارند، ۳ جلسه است. اما برای مساحت‌های بیشتر و لک‌های پررنگ‌تر ممکن است نیاز به ۵ یا ۶ جلسه لیزر نیز باشد. فاصله هر جلسه معمولا یک ماه است اما بنا بر تشخیص پزشک ممکن است کمتر یا بیشتر نیز بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.