ایران فیلر

لیزر اندولیفت

اندولیفت با لیزر روشی نوین به منظور تحریک بافت‌ های عمقی جهت ساخت کلاژن‌ های جدید به منظور کاهش افتادگی پوست و سفت‌ سازی آن می‌ باشد.

اندولیفت جدیدترین روش جوانسازی می باشد و یک متد درمانی بر پایه ی لیزر است که با حداقل تهاجم و به صورت سرپایی بدون بیهوشی انجام می‌ شود و امروزه در پزشکی کازمتیک (زیبایی شناسی) مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

اندولیفت نتیجه ای شبیه به جراحی لیفت دارد. این روش برخلاف لیفتینگ صورت، بدون بیهوشی و بستری شدن انجام می شود و هیچ گونه جای بخیه و اسکار باقی نمی گذارد.

نحوه کار لیزر اندولیفت

لیزر اندولیفت در کمتر از دوساعت به صورت فیبرنوری که به اندازه تار مو می باشد، گرما را به زیر پوست می‌رساند و نه تنها چین و چروک و عمل لیفت را انجام می دهد بلکه باعث ایجاد سطحی صاف و جوانسازی پوست بیش از حد انتظار فرد می شود.

سوزن لیزر اندولیفت

دستگاه اندولیفت از لیزری با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر استفاده می‌کند که این پرتو لیزری نوعی نور مادون قرمز و یا فرو سرخ محسوب میشود. این طول موج بیشترین اثر را روی آب و چربی های موجود در بافت پوست دارد و هدف اصلی آن هم ذوب کردن چربی های اضافی و در نتیجه سفت شدن پوست است.

پروب این دستگاه لیزر قطری برابر 1 الی 2 میلی متر دارد؛ با ایجاد یک برش بسیار کوچک در سطح پوست این پروب به زیر لایه پوست هدایت می شود.

دستگاه لیزر اندولیفت فرآیند درمان پوست را از طریق میکرو فیبرهای نوری با ضخامت یک تار مو یا اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، دویست تا سیصد میکرون انجام می‌دهد. به عبارتی این فیبرهای منحصر به فرد از طریق انتقال «لیپولیتیک انتخابی» و «فوتو بیو مدولاسیون» چربی‌های اضافی پوست را ذوب کرده و به این ترتیب پروسه رفع چین و چرک و زائده‌های پوستی را به مؤثرترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

دستگاه لیزر اندولیفت

نکته مهم این است که این روش موجب کلاژن سازی پوست و کاهش خط خنده و کاهش چربی موضعی در قسمت غبغب و زاویه سازی فک صورت و سفت شدن بافت گردن نیز میشود.

این روش برای لاغری و انسجام بافت چربی و عضلات نواحی زیر انجام میشود:

غبغب، داخل ران‌ها، بازوها، زانو، مچ پا، باسن، لگن، درمان سلولیت

تشخیص نیاز به تعداد جلسات درمانی کاملا به شرایط پوستی فرد بستگی دارد اما در اکثر مواقع طی یک جلسه انجام می گردد و در برخی موارد جهت ترمیم می توان یک جلسه درمانی دیگر طی یکسال بعد نیز داشت.

مزایای لیزر اندولیفت

 • به بی هوشی نیازی ندارد.
 • تأثیرات طولانی مدت دارد.
 • نیاز به برش ندارد، جای زخم باقی نمی ماند.
 • باعث خونریزی و کبودی نمی شود.
 • روش کاربردی ساده ای است که می تواند در یک محیط بالینی انجام شود.
 • به دوره بهبودی پس از درمان نیاز ندارد.
 • موجب همتراز شدن یا کانتور و سفت شدن پوست می شود.
 • بسیار مقرون به صرفه می باشد.
 • موجب فعال سازی ساخت مجدد کلاژن ها و جوانسازی می شود.
 • به دلیل جذب پایین هموگلوبین در این طول موج، به عروق آسیبی وارد نمی شود.

اندولیفت برای هر رنگ پوست و نوعی مناسب است، اما برای بانوان باردار، افرادی که ضربان ساز یا دفیبریلاتور داخلی دارند، بیمارانی که ایمپلنت الکترونیکی یا دائمی در ناحیه مورد نظر (از جمله صفحات و پیچ های فلزی)، ایمپلنت های سیلیکونی دارند یا مواد شیمیایی تزریق کرده اند، توصیه نمی شود.

 به افرادی که سابقه بیماری حساس به دما (مثلا تبخال) یا هر بیماری فعالی (مانند درد، اگزما، بثورات پوستی و پسوریازیس) در ناحیه تحت درمان دارند، این درمان توصیه نمی‌شود.

مراقبت های پس از اندولیفت

در دوره نقاهت و مراقبت های بعد از اندولیفت به نکات زیر توجه کنید:

 • از استفاده کرم های گوناگون و آرایش تا 2 روز اجتناب نمایید.
 • داروهای تجویزی پزشک را به درستی و دقت مصرف نمایید.
 • برای کاهش کبودی احتمالی از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • مصرف داروهای و مواد رقیق کننده خون مانند آسپرین، وارفاین، الکل، سیگار و… تا 3 روز اجتناب نمایید.

بعد از اتمام کار با دستگاه، پزشک با توجه به صلاح‌دید خود و شرایط بیمار، داروها و پمادهایی را تجویز می‌کند. تمامی این داروها باید با دقت و به صورت منظم مصرف شوند. همچنین توصیه‌های مربوط به مراقبت‌های بعد از درمان در دوران نقاهت را باید با حساسیت کامل دنبال گردند.

روش اندولیفت نسبت سایر روش‌های جوانسازی پوست دوام و ماندگاری بیشتری دارد و به‌طور میانگین حداقل بین ۳ سال ماندگاری کامل دارد.

عوارض جانبی اندولیفت

در روش اندولیفت آثار جانبی عمده ای گزارش نشده است و فقط ممکن است تورم و کبودی محل در بعضی موارد، کمی رخ دهد که خود به خود و بعد از گذشت چند روز محو میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.